| Maxinon a întrebat:

Vă salut,
Ce mașină break îmi recomandați pentru un buget de aproximativ 6.000 euro?
Dar motorizarea?
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Ar fii utile mai multe informatii. Gen unde o folosesti, cu cati oameni, ai familie sau nu, esti sportiv sau nu, faci drumuri lungi, etc...
Daca stai numa in oras si drumuri scurte ia ceva din clasa mica pe benzina musai ( logan, clio, polo, fabia, ibiza, fiesta, etc). Cam toate au motoare ok.
Daca faci si drumuri in exterior ocazional atunci un Golf 6, Megane 3, Focus 2/3, etc de preferabil benzina pentru fiabilitate.
Daca faci drumuri in exterior dese si lungi atunci mai bine cumpara un diesel. Cele mai ok si sa fie si euro 5 sunt cele 2.0 TDI de la VW si 1.5 DCI de la Renault. Aici poti lua si maisini mai mari gen Octavia, Golf break, Passat, Seat Exeo, etc.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu chiar n-ai nici o opțiune-două, adică te lași pe ce zic unii-alții neștiind nimic depre tine și nevoile tale?

| RoCkKiD a răspuns:

Cat de veche?
Ce dotari vrei pe ea?
Cati Km la bord?

| Maxinon explică (pentru sierra1):

Salut
Am opțiunile mele, dar las loc și pentru alte recomandări.
Ce rost ar avea să spun ce opțiuni sigure am eu?

| Maxinon explică (pentru RoCkKiD):

Din 2009 să fie.
Nu mă omor cu dotările, dar nu vreau una "chală", să aibă AC, navigație, închidere automată, geamuri electrice, cutie manuală, Bluetooth, etc.
Nu aș vrea să treacă de 250.000 km.

| sierra1 a răspuns (pentru Maxinon):

"Ce rost ar avea să spun ce opțiuni sigure am eu?"

simplu: iți iei mașina pentru TINE nu pentru noi

| sierra1 a răspuns (pentru sierra1):

și ce să zic: o să-ți iei exact ce ți-a scris colegul Claudiu...

| Maxinon explică (pentru sierra1):

Pe mine mă interesează o mașină fiabilă.
Dacă cineva îmi oferea unele modele puteam alege dintre ele pe cea care mi se potrivea.
Nu ai înțeles deloc întrebarea.
Era mai bine dacă stăteai deoparte.

| sierra1 a răspuns (pentru Maxinon):

Nu ai ințeles NIMIC din ce ți-am spus! las-o baltă. Si nici nu ințelegi contextul dar tu... dă-i 'nainte