| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua tuturor. in 2 luni implinesc 18 ani. am inceput scoala de soferi si in aprilie sper sa iau permisul. am in prezent 3500 euro si in aprilie vreau sa imi cumpar o masina sh. eu ma gandec sa imi cumpar un opel astra de prin 99 sau un opel vectra de prin 96-97 sau un audi a 4 de prin 96-98 sau un golf 4 de prin 99-2000. ce masina ma sfatuiti sa imi iau? tin sa precizez ca am doar 3500 euro si nu mai pot face rost de alti bani si mi-ar place sa am o masina care sa aiba un sistem de muzca cat de cat si un detector de radar si gps. va multumesc si astept pareri. mentionez ca nu imi doresc motor mai mare de 1.6 deoarece consuma mult. gandesc bine? credeti ca ma voi incadra? va multumesc. astept cat mai multe raspunsuri.

9 răspunsuri:
| puya07 a răspuns:

Recomand audi a 4 sau golf.sigur ca te poti incadra in bani, eu iti recomand golful, daca iti iei golf te asteptam si in golf-club.ro iti recomand un golf de 1.4 e un consum mai redus,piese acceptabile la pret,fiabilitate, este o masina buna si audi este foarte buna, mai ales tablaria si motorul foarte bun.iti recomand sa alegi din astea 2

| icerock77 a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

O adevarata masina buna depinde daca vrea hatchback sedan sau break...

| ionutzstoian a răspuns:

Daca te gandesti la consum incearca un logan diesel la baii astia o sa gasesti unul bunicel.gps nu cred ca iti trebuie iar despre muzica poti sa pui si mai incolo.incearca sa investesti banii intr-o masina buna si lasa optionalele pentru mai tarziu. altfel risti sa te alegi cu o rabla full options

| alexro13 a răspuns:

Vreau o masina straina...

| alexro13 a răspuns:

Mai astept niste pareri va rog happy

| mro06 a răspuns (pentru alexro13):

Te sfatuiesc ca cauti in principiu un Golf, o Astrawinking Si... inca ceva. Cumpara-ti o masina mai cheala si. pune-ti dotariile pe urma. Sa fie ea, masina, bunawinking Gen: ABS, ESP, geamuri, bla, bla, bla!