| Cris284 a întrebat:

Va salut. Dupa cum bine stim, din 19 ianuarie 2013 s-au shimbat niste legi pe acolo. Una ar fi ca nu mai poti obtine categoriile CE pana la 21 de ani. Din fericire pentru mine, am scapat le-am luat in 2012 (am 18 ani). Intrebarea mea este daca am dreptul sa fac atestatul pentru marfuri generale la varsta asta.

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Da,pentru ca ai luat carnetul in 2012, ai dreptul sa conduci. Asa ca probabil ai dreptul sa faci si atestatele. Ai grija, examenele scrise si pe calculator sunt foarte grele.