| alekz a întrebat:

sunt intr-o mare incurcatura.
am inceput scoala de soferi in iunie(in iulie am implinit 18 ani ) 2012 cat b, c, e am facut orele de b, am bagat dosaru ..am picat traseul....trei luni si 15 zile de stat pe bara sad 26 noiembrie noul examen "traseu") problema acum incepe eu am facut si orele de c si e si astept sa bag dosarul imediat ce v-oi lua cat b. daca am noroc si iau aum am sanse sa dau c-ul pana pe 19 ianuarie 2013 dar nu cred ca ma incadrez si pentru cat e.

nu ar fi fost o problema daca de pe 19 ianuarie 2013 nu ar intra in vigoare noua lege a permiselor conform careia varsta minima pentru obtinerea categoriei c, ce=21 ani, bani pierduti am 18 ani sad

si intrebarea mea : ati auzit cumva daca sunt exceptii in cazuri de genu? ma gandesc ca nu este normal sa pierd "destui bani" odata ce eu cand am inceput orele nu se auzise de aceasta reglementare a legii! (in atatia ani de cand este legea conform careia poti dobandi permisul la 18 s-au luat mii de permise nu este nenorocire daca se mai dau si pentru cei aflati in situatia mea (cateva sute presupun ))

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se stie ce o sa se intample cu cei care nu au noua varsta, mai mare, ceruta pentru diverse categorii. Legea 203/2012 nu contine prevederi in acest sens si daca nu o sa se introduca asemenea prevederi, respectiv mentinerea drepturilor dobandite anterior intrarii in vigoare a legii, atunci unii vor trebui sa astepte pana fac varsta. Numai bine!

1 răspuns:
| rekinu94 a răspuns:

B,C,CE le poti face la 18 ani, D de la 21.
Si eu fac aceleasi categorii ca tine si nu am nicio problema, succes la sala.