| anonim_4396 a întrebat:

Vitezele prevazute de lege se aplica si pentru autovehicule categoria A? (motoare?big grin)

Răspuns Câştigător
| anida a răspuns:

Limita max in localitati 50km/h(pe anumite sectoare de drum din interiorul localitatilor, administratorul drumului poate stabili pentru autovehiculele din cat A si B limite de viteza superioare, dar nu mai mult de 80km/h).
Vitezele maxime admise in afara localitatilor:130km/h pe autostrazi, 100km/h pe drumurile expres sau pe cele national europene(E)si 90km/h pe celelalte categori de drumuri, pentru autovehiculele din categoriile A si B.

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Legea se respecta nu se discuta.

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru TOTII!
Chiar si pentru biciclistt sau pe jos... tongue

| anida a răspuns:

..km

| miriam a răspuns:

Si motoarele au limite de viteza.

| lucianghio a răspuns:

Da!

| moldvan a răspuns:

Da