| papusoiul a întrebat:

Voi cum ati procedat la examenul auto? Eu am picat de 2 ori.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mi-am asteptat randul, am condus, am glumit cu examinatorul, am luat, m-am plimbat cu instructorul, am mers pe jos acasa, "plutind".
Nasol de tine.

| Liviu a răspuns:

Tre sa ai noroc. Efectiv ori cat de as ai fi, e vorba de noroc. Vreau sa intelegi faptul ca in momentu examinari ti se noteaza orice greseala cat de mica ar fi.Ai uitat sa semnalizezi, ba era un pieton care era mascat de masini, te-a picat.Ba mergeai prea repede, ba prea incet, fi atent, mie mi-a notat o greseala mi-a zis sa merg la dreapta, si am pus semnal stanga, si ma taxat.Deci trebuie sa intelegi ca oricat de bine ai merge, examenu asta e cel mai dificil. Dupa ce iei permisu, conduci cum vrei tu pana te vede militia.Ideea in sine e sa conduci bine macar la examen, deci evorba de noroc, e vorba de cine e pe strada, cat de aglomerat e.Am vazut soferi care conduceau masina fara carnet, ei bine picau.Pentru ca 1. au norma la picat permise, si 2.SE noteaza orice greseala.Eu personal am fost martor (nu in masina)cand un om care a avut permisu anulat, care avea permis si de camion(CE + D) a dat examen pentru B, ca la avut anulat, l-a picat de 2 ori a zis inainte.Pentru ca a vrut politaiu sa ii arate ca nustie sa conduca.Deci despre ce vorbim?

| Anuket a răspuns:

Am zis că-i ultima dată când îl mai dau, m-am gândit că după câte s-au întâmplat în noaptea precedentă trebuia să aduc o veste bună și asta am făcut. Cred că am fost doar 60% concentrată, dar bine că mușchii au memorie. Baftă!

| SlenderMan299 a răspuns:

Eu am luat și sala și orașul din prima.
Pentru sala am citit o carte Legislația pe înțelesul tuturor sau ceva de genul, am făcut multe chestionare, și unde nu știam, reveneam cu legislația și recuperam.
La oraș, am avut și norocul că am dat de un polițist înțelegător, dar am condus preventiv și cât mai corect. Am băgat capul prin toate intersecțiile stanga-dreapta să mă asigur și să vadă și politistul. Ce-i drept, era să pic deoarece eram in fata unui liceu în timpul pauzei și un copil a tranversat pe unde nu era permis, fix in fata mașinii mele, și am calcat rapid ambreiajul și frana înaintea polițistului.
Oricum, de învățat să conduci înveți abia după ce iei permisul.

| DoctorOtker22 a răspuns:

Dai si tu acolo 200-300 de euro si gata.

| AMBlack a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa asculti tot felul de lamentari de genul "Vai ce greu e" si "trebuie sa dai spaga". Incearca sa mergi relaxat pe cat se poate si concentreaza-te doar pe condus si regulile din trafic. Nu conectează pana la urma de cate ori dai, nu te descuraja. Eu am luat din prima fara spaga, dar cunosc persoane care au luat a 4-a oara si se descurca acum la condus.