| Adella05 a întrebat:

Voi incepe scoala de soferi si am o intrebare.Am ochelari de vedere pentru departare cu dioptriile -0.70 insa nu prea i-am purtat.La examenul auto si in general la condus este obligatoriu sa ii port?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La vizita medicala ai face bine sa te duci cu ochelarii. Daca porti ochelari vei avea trecuta o restrictie pe permis si va trebui mereu sa ii ai la tine

| Wehrmacht a răspuns:

Da.E o chestie ce tine de lege.Eu de la 4m nu pot sa citesc ceva chiar daca literele au 1-2cm.I-am dat jos din curiozitate cand eram in masina(nu la volan). Diferenta este ca nu pot sa fac diferenta fata-baiat de exemplu dar vad absolut clar ca-i ceva acolo si ce dimensiuni are, vad gropile...etc.