| Lawrrrr a întrebat:

Vreau sa cumpar o masina (nu noua) din Berlin, Germania. Ce aplicatie/site pot folosi de aici din Romania sa caut masina acolo? Vreau un site cu cât mai multe anunțuri.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Fie sunt turci care au parcuri autowinking turcii de la ei sunt la fel ca samsarii romani de care ziceai!
recomandat ar fi a se cumpara de la un dealer autorizat de tip reprezentanta, costa mai mult dar stii ca face.
turcii din parcurile auto consacrate nu vor da garantie, dealerii autorizati seriosi vor da factura si garantie pe masina.
mai este si cum iti este norocul.
de aceea daca ar fi sa cumpar o masina straina as lua un dealer serios si cunoscut din Romania si as lua de la ei, ei pe cheltuiala lor s-au asigurat ca masina este in stare ok, acum sa o fac pe cheltuiala si norocul meu e loterie mai ales cand nu ai la activ zeci de masini achizitionate din parcuri autowinking

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mobile.de

| anonimg a răspuns:

In Germania sunt samsari romani care vand masini; fie au parcuri auto, fie nu au; fie au site-uri cu domeniul.de

| Lawrrrr explică (pentru Simpatic):

Https://www.mobile.de/......50029.html
Ce părere ai, crezi ca e cazul?

| Simpatic a răspuns (pentru Lawrrrr):

Frumoasa masina! Insa am dat o cautare si este extrem de ieftina in comparatie cu celelalte modele identice ca an si motorizare;)
https://www.mobile.de/......ful:diesel
adevarat ca majoritatea din acea lista sunt varianta CW, ar varianta echivalenta exact:
https://www.mobile.de/......47999.html

ps: masina data de tine are sigur o problema, pretul de 5500 euro si in descriere scrie de marea britanie, mi se pare ceva in neregula cu ea! Hyudai i40 sedan poate fi considerata o limuzina, e o masina fiabila, buna si cu aspect placut, de aceea pretul de nou a unui model in genul acesta ajunge la 30k euro, deci una din 2015 poate costa 5500 de euro doar daca a fost dauna totala!

| Simpatic a răspuns (pentru anonimg):

Fie sunt turci care au parcuri autowinking turcii de la ei sunt la fel ca samsarii romani de care ziceai!
recomandat ar fi a se cumpara de la un dealer autorizat de tip reprezentanta, costa mai mult dar stii ca face.
turcii din parcurile auto consacrate nu vor da garantie, dealerii autorizati seriosi vor da factura si garantie pe masina.
mai este si cum iti este norocul.
de aceea daca ar fi sa cumpar o masina straina as lua un dealer serios si cunoscut din Romania si as lua de la ei, ei pe cheltuiala lor s-au asigurat ca masina este in stare ok, acum sa o fac pe cheltuiala si norocul meu e loterie mai ales cand nu ai la activ zeci de masini achizitionate din parcuri autowinking

| Alexuţ02 a răspuns:

Eu am folosit Autoscout24 si Mobile.de