| RazvanAdrian06 a întrebat:

Vreau sa cumpar un golf 4 din '99, 1.9TDI Alh 90CP de la un prieten care are grija de masina foarte bine.Are toate dotarile, este ingrijita si are si chip tunning.Merita cei 2800 E cat vrea pe ea? Nu vreau sa dau nici prea multi bani pe ea ca sa imi para rau.Multumesc!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Merita 2800 doar daca are taxa nerecuperata.
Acel chip tuning insa ar putea da peste cap motorul.
Daca cunosti masina si stii ca n-a avut probleme cu ea, ia-o, daca iti place.

| OldSoul a răspuns:

Pai motorul alh, este unul fiabil, la bani acestia e bun daca spui ca masina e intretinuta, daca e inmatriculata e si mai bine.
Deci da, merita.

| bogdan12321132231 a răspuns:

Da, merita daca zici ca e in stare, cu toate ca ai putea lua cu 3000 E un golf 4 1. 9tdi sau 1.6 benzina cu motor mai bun cum e cel de 110 CP 1. 9tdi sau cel de 105 pe benzina