| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cumpar un logan in leasing, dar am vreo 3000 de euro pe care vreau sa-i dau avans. M-ar interesa cam cat ar fi leasingul pe 3 ani sa zicem? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Aproximativ 160 de euro p luna...asta in cazul in care iei direct de la dacia happy

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de politica comerciala al firmei de leasing.
In mod normal, leasing-ul functioneaza aprox. astfel: platesti rate (&uzura) pana ce se epuizeaza intreaga suma calculata, dupa care obiectul iti revine in prorietate (pana atunci proprietarul este firma de leasing! ). Daca nu achiti integral si la termene sumele stabilite, atunci obiectul (masina) ramane proprietatea firmei, sumele platite fiind considerate DOAR un fel de "chirie"!
Si atunci, te intreb, daca platesti un avans, dar nu achiti ultima rata, vrei sa-ti pierzi toti banii dati in avans? Nu este mai bine sa iei un credit si sa platesti integral masina? Sau sa cumperi in rate?

| ricky a răspuns:

Aproximativ 800 de lei

| mara_9541 a răspuns:

PAREREA MEA SA-TI IEI UN GOLF 4 DIN 2002 CU 5000 EURO

Janina
| Janina a răspuns:

Leasingul - profesorul meu de drept ne-a zis asa: Leasingul este o mare teapa, asta cel putin in Romania si nu se merita sa iei o masina in leasing pentru ca ajungi sa platesti si de 2 ori valoarea ei reala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iti dau un logan model laureate, motor 1.5 dci, anul 12.2006,culoare rosu si dai 4000 euro fix! si nu trebuie sa chinuesti cu leasing! suna ma la 0754291471

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da te mai intereseaza sa iti iei masina in leasing am eu un logan kiss fm de 2008 si nu mai pot sa il tin daca te intereseaza rata e de 203 euro pe luna casco inclus si mai sunt 36 de luni de achitat. il dau la 1800 euro id messenger madalina_bubulina19

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dau eu logan preiei leasingul mai sunt 39 de rate a 150 de euro pe luna.modelul 1. 6 16 valve. daca vrei mai multe detalii scrie-mi la nicoleta_fridrich@yahoo.com

| buddy a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa mai pui vreo mie de euroi si sa-ti iei ceva mai bun decat un logan.