| Anonimow a întrebat:

Vreau sa dau de permis de conducere dar sunt paralel cu condusu....deci nici nu stiu care dintre pedela e frana si astea....Intrebarea e daca o sa dau intai o sa trebuiasca sa invat cartea cu semnele de circulatie si dupa cand ma duc sa fac practica o sa imi explice aia tot nu? FUnda

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Posibil ca multi care fac scoala de soferi sa aiba cunostintele tale! se face acel curs de legislatie, pe langa curs te pui serios si citesti cartea si faci chestionare la greu pana cand le ai in degetul mic, unde nu intelegi ceva la curs, il rogi sa-ti mai explice o data! la condus la fel, ii spui ca nu ai mai condus si ca nu stii deloc sa mergi cu masina! prima sedinta te vei obisnui cu comenzile masinii, apoi vei conduce incet prin afara localitatilor apoi prin oras! daca vrei sa obti permisul, vei reusi, dar nu asa cum se face in scoli la o lucrare de control! bafta!

3 răspunsuri:
| crysty97 a răspuns:

Ai o carte din care inveti tot ce trebuie pe care o sa o cumperi, si daca nu sti sa conduci ATUNCEA NU O FA nu e obligatoriu, din cauza insistentilor ca si tine mor atatia in accidente

| agathapurple a răspuns:

Nu trebuie sa inveti ce.i in carte inainte de a incepe. De.aia mergi la scoala de soferi, ca sa inveti sa sofezi. iti explica instructorul tot ce trebuie, faci poligon mai intai (eu cel putin asa am facut) si abia apoi iesi pe strada. Cat tine cursul ai timp sa inveti si legislatie si reguli si semne si tot.

| lllorenusssuumeu a răspuns:

Da, o sa iţi trebuiască o carte si facii acasă intrebarile si te corectezii singur, si te duci la ore cand ai, si conducii si etc si scrietii si trebuie sa le inveti si da, o sa iti explice ei totul! sunt singura ca il vei lua! Succes :* Funda puppy dog eyes?