| samoila a întrebat:

Vreau sa imi cumpar bicicleta pedalele sa fie pe partea dreapta pe stanga sau pe ambele parti...eu am vazut ca sunt biciclete si cu o pedala...au aparut modele noi in oras? la mine in sat precizez ca nu e nici una cu o singura pedala

14 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sunt biciclete cu o singura pedala, care sunt folosite de cei care au problema cu unul dintre picioare, fiind nevoiti sa foloseasca un singur picior pentru deplasarea cu bicicleta.

| emoboy a răspuns:

Cu o pedala? Nu cred ca exista asa ceva dar lumea se modernizeaza foarte repede si nu stii ce va aparea maine. Cele mai scumpe au injur de 10 milioane dar acelea sunt scumpe din cauza amortizoarelor si a cadrului din alumini, otel din ce o fi, dar nu as cumpara una asa de scumpa mai bine mi-as lua un scuter.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sincer, cu o singura pedala, n-am vazut nici eu. Poate prin Bucuresti sa gasesti. In schimb, se gasesc unele ca lumea de tot cu pedalele pe stanga. Cred ca, totusi, sunt pentru stangaci. Acuma... daca faci comanda, poate se pot pune si pe dreapta. Da-mi msj privat si iti dau adresa.

| MoreTime a răspuns:

Pai bicicletele "este" facute cu o singura pedala, nu stiu cum pana mea voi aveti cu 2... mi se pare ca voi aveti un picior in plus:-? Eu ieri am fost la grajdu' lu Mitica sa ma interesez daca e adevarata inventia asta cu 2 pedale, si mi-a zis ca am luat-o razna, oricum, bicicletele normale, sunt alea cu o pedala, 7 roti de lemn din plastic, 5 bidoane cu apa ca sa te adapi cand crapi de sete de sange, un uter eclifob care te ajuta sa franezi cu spor, a chiar, franele sunt pe disc de cd, si cand pui frana incepe sa cante melodia de pe pick-up -ul ( http://www.partysound.ro/......210MK2.jpg protocoperchenitza asta ). si claxonul este pe baza de suflu bizonic in fata, astfel cei care se vor feri vor fi fericitii supravietuitori ai mirosului de bizon mort cu claie frumos impletite. Iar coarnele (alea de te tii ca sa manui animalu ala la stang ais la dreapta) sunt luate de la cerb, ca sa te poti tine cu toate cele 100 de degete de la cele 10 maini ale tale, suspensia e pe baza de oala cu tochitura din "ardiall", cand dai de o groapa se intinde slana pe o tzava si trebuie sa apesi un buton sa ejectezi slana pe fata ta (un fel de odorizant racoritor) ma intelegi tu. iar suspensia fata se unge zilnic cu clabuc de cal ca sa nu se transforme in gibon dactilozaur... Multa sanatate si ma bucur ca te-am putut ajuta sa descoperi lumea ciclismului!

| MoreTime a răspuns:

Sau ia-ti un ponei si ii bagi o pedala intre coaste si apesi pe ea cat vrei, da daca moare poneiu' ai imbulinat-o... te face taiktu praf. de pusca

| remus a răspuns:

Este valabil raspunsul meu la intrebarea ta cu bivolaru, citeste cu atentie.

| User a răspuns:

Acuma tie rusine de faptul' cum arati ma? Sau de ce nu mai ai avatarul?laughing

Vezi ca se apropie o noapte furtunoasasmug

| User a răspuns:

Nuuu, samoila, te rog nu pleca dintre noilaughing Ne esti ca un frate. asa, mai furtunossmug

@denisuca tare, am ras cu lacrimirolling on the floor

| faranumemomentan a răspuns:

Bicicleta cu o singura pedala nu am vazut pana acum dar in Romania orice e posibil laughing totusi chiar nu inteleg dc vrei cu o singura pedala. nu poti nici macar sa mergi fara maini cand dai la pedale da sa mai faci sarituri laughing Dar daca ti u neaparat sa iti iei bicla cu o singura pedala i`a una normala si ii tai o pedala

| Silvia a răspuns:

Si tot in chiloti o sa mergi si pe bicicleta?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-ti cumperi pian. Are tot doua pedale si nu-i sare nici lantul.

| Denisse_8813 a răspuns:

Eu am vazut bicicleta zburatoare cu stergator de parbriz, aer conditionat si cutie de viteze automata.laughing) serios acum, daca tot zici ca ai vazut...cum arata bicicleta asta?!hee hee

| dorinaugustin a răspuns:

Eu nu am auzit de bicicleta cu o singura pedala... dar o fi ceva nou vorba ta;

Răspuns utilizator avertizat