| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa îmi cumpar o mașina ieftină, pana in 2000€, diesel, sa consume puțin, ce o voi folosi doar in oraș și pentru câteva drumuri la niște terenuri, deoarece urmează o perioada in care voi fi ocupat in oraș f mult, aproape toată ziua și nu vreau sa cheltui f mulți bani cu asta, m-am gândit la un Logan, 1.5 dCi, consuma f puțin și am găsit și cu 800€, ce alte masini ar mai fi recomandate?

5 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Astra G 1.7

| nda a răspuns:

Opel Corsa C, Fiat Stilo, Mazda 3, Opel Astra H 1. 7cdti, Golf 4 1. 9tdi sau Logan cum ai zis si tu. Diesel in oras la drumuri scurte nu prea are rost. Daca te intereseaza consumul foarte mult atunci ia-ti una care are instalatie pe gaz.

| Denila123 a răspuns:

Opel cros, consum mic, sau daca vrei cumpăra una pe gaz, ca ai cel mai mic consum

Răspuns utilizator avertizat