| SirBenDover a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o masina pentru in Bucuresti (prima mea masina). Nu vreau sa imi recomandati neaparat modelul (desi nu ma deranjeaza daca o faceti), ci mai degraba motorul. As vrea sa consume putin in oras, sa nu aiba probleme, eu ma gandesc la 1.5 DCI de la Renault, poate stiti si altele. Nu conteaza diesel sau benzina, dar as vrea sa fie pe masini care costa pana in 5000 euro si aproximativ 10 ani vechime.

6 răspunsuri:
| Alexandru250201 a răspuns:

Pai daca vrei masini de oras orienteaza te spre buburuze

| SirBenDover explică (pentru Alexandru250201):

Pai da, buburuza as vrea, dar nu stiu care sunt cele mai bune, cele mai rezistente si vreau neaparat in 4 usi

| Mad1 a răspuns:

Hyundai i20, vw polo, opel astra j toate pe benzina. Diezelu mergi cu el turat nu e masina de oras.

Răspuns utilizator avertizat
| CRISTINAMIA a răspuns:

Consumul foarte mic îl are Smart-ul.

| SirBenDover explică (pentru CRISTINAMIA):

Este scump si vechi si vreau sa fie in 4 usi.