| anonim_4396 a întrebat:

voi ce ati alege intre un volvo v40 din 98 cu 136 cp motor de 2 l pe benzina+GPL pret 2000 euro si un k k t de opel astra g din 2001 cu motor de 1.6 75 cp 3500 euro PS cine crede ca opelul e o marca de raha*? eu cred, urasc marca opel!

9 răspunsuri:
| MaxiValau a răspuns:

Si eu cred ca Opel este o marca... In special plasticul folosit la bord e foarte urat. Dar eu nu as alege niciuna dintre masinilea astea. Una e cam veche si nici prea bine nu arata (volvo) iar cealalta nu arata deloc bine, pot spune chiar hidos. Fiecare cu ce-i place. In locul tau m-asi uita pe la Alfa Romeo sau un BMW seria 3.

| benny a răspuns:

Alege opel astra g pentru ca sunt piesele ieftine si se gasesc si la dezmembrari pe cand volvo sunt rare si daca tot vrei o masina tare indreapta-te spre altceva

| RB26DETT a răspuns (pentru benny):

Nu mai spune! volvo este o masina foarte bunawinking in comparatie cu un opel astra g :-&

| Cristy15 a răspuns (pentru RB26DETT):

Scuze ca te contrazic. Insa volvo nu mai e demult masina care era odata. Volvo era o masina buna pe vremea cand era la Suedezi. Acum de cand au luat-o Chinezii...e praf. Oricum vreau sa-ti spun ca o sa te omoare taxa la acel volvo. Mai bine iei altceva. Pentru taxa mica ia-ti ceva EURO 4 si Capacitate mica.
Eu sunt PRO OPEL. Daca vrei masini calumea ia-ti peste anul 2005winking
Bafta!

| MTC a răspuns:

Opel as alege...pentru ca nu ai bani pentru volvo
Sunt taxe piese scumpe

| RB26DETT a răspuns (pentru MTC):

La ce sa alegi opel daca are un design aiurea, pe cand volvo este declarata ca cea mai sigura masina din europa ce fac cu 75 cp? si solenza care o am eu acum in ograda are 75 cp laughing) marca opel este pitic pe langa volvo, te inseli amarnic fratewinking, da opelul are consum mic ieftin in piese, dar cand te uiti la un volvo e altceva, tatal meu a cunoscut nemti care vorbeau de masini, nu se laudau cu porsche opel bmw si mercedes etc., ci laudau marca volvo

| elevuporno a răspuns:

Frate alege volvo, are 136 de cp cu toate ca modelul e mai vechi dar merge bine, in plus am un vecin care are tot un volvo si nu s-a plans niciodata.

| benny a răspuns (pentru elevuporno):

Tu cand te uiti la o masina te uiti mai intai la cati cai are si dupa aia te uiti sa vezi daca merge?

| Adrian_Taban_1982 a răspuns:

Alege volvo! Eu am un s40 pe gaz 1. 8 din 97 si n-am ce zice. sunt multumit motoarele volvo rezista bine la gpl. in schimb opel-ul cam se ard supapele...de evacuare