| Vlt_Andrei_1996 a întrebat:

Ce părere aveți de renault clio simbol 1.4 75cp benzina?

5 răspunsuri:
| Alynescu22 a răspuns:

O masina foarte proasta din toate punctele de vedere nu vorbesc prosti pentru ca am avut si nu mai mi-as lua niciodata asa masina daca bagi 5 persoana in ea s-ar putea sa nu mai plece mai ales daca te duci la munte si ai greutate in ea in panta sar pute sa nu urcilaughing nu mai zic de fiabilitate si siguranta mai ales la siguranta si o pisica te arunca dupe sosea nu mai zis sa lovest vreun caine de marime medie pe la 80 100 ca o dai dauna la accident de 40 kmh se stramba sasiul si nu mai zic ca daca vrei sa pleci la un drum lung si treci cu ea de 100 te rupe la consum plus ca masin asta nu este de viteza si ma refer sa mergi cu 140 150 nu mai mult ca este moarte sigura

| Vaicedilema a răspuns:

Eu stiu ca este o masina usoara care consuma putin cu piese ieftine.

| Alynescu22 a răspuns (pentru Vaicedilema):

Nu stiu du unde sti tu asta renault este o masin scumpa la piese daca nu stiai si eu spun ca am avut si stiu ce vorbesc acum depinde si de asteptarile tale de la o masina adica nu cred ca iti cumperi zi de zi o masina asa ca daca faci o investitie fa-o cum trebuie gandeste-te la siguranta confort si calitate care renault simbol clio nu are nici una din astea si consuma putin pana la 80 la ora cu schimbatul treptelor la 2.5 max daca te duci cu ea in 130 ai un consum de 13 15 la % plus ca siguranta 0 franare pe ploai 0 iarna 0 confort 0

| Vaicedilema a răspuns:

Cam dure remarci. Am mulți prieteni care au clio si berlina de prin 2003 si din 2015. E o mașină bună la prețul ei și normal că sunt și alegeri mai bune. Cat despre piese scumpe da cele Renault sunt dar avem opțiuni aftermarket care își fac treaba poate chiar mai bine ca originalul lor. Consumul urcă dacă îți iei clio cu motor de 1.4 ca la orice mașină cu motor mai mic dacă o încarci. De exemplu varianta mare a lui clio e mai grea încape mai multă greutate în ea deci consum mai mare. Un clio hatchback e altceva.

| Vaicedilema a răspuns (pentru Vaicedilema):

Eu am condus multe mașini și am supervizat evoluția unei bune părți din ele. Am personal un audi a4 b5 1.6 și nu e o mașină costisitoare. Logan mcv 1. 5dci o mașină bună de transport și vacanțe unde vrei să iei cu tine multe lucruri sau 6 alti oameni. Acum am o toyota prius generația 2 și sunt foarte mulțumit combină beneficiile de spațiu, putere, consum și nu e costisitoare la întreținere.