| TheSeventhSin a întrebat:

Vreau sa ma apuc de scoala de soferi.
In cat timp pot lua permisul? Daca trec din prima si la sala si la oras?
Cam cat dureaza?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este grau de spus un termen cat de cat corect, depinde si de judet, mai ales avand in vedere numarul mic al examinatorilor. In orice caz sa te astepti la cca 6 luni, de la inceperea scolii si pana la obtinerea permisului de conducere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala dureaa cam 1-2 luni depinde de instructor.
Programare la examenele practice in schimb dureaza si 4 luni in unele judete

| cezar003 a răspuns:

Cam 4-5 saptamani depinde de scoala examenele in schimb au niste date fixe poti sa termini in 15 ianuarie instruirea, dar examenul tot in 1 februarie il dai... ceva de genul