| Riureanu_Alexandru_1996 a întrebat:

Vreau sa-mi achizitionez un Audi A6 an 2002-2003 motor 2.5 disel quattro.
Ce parere aveti?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O mașină veche cu motor mare și km mulți. Dacă te împaci cu ideea ca o sa te usuce taxele consumul și întreținerea...

| Riureanu_Alexandru_1996 explică (pentru suntserios):

Cat o sa fie taxele impozitu si consumu

| suntserios a răspuns (pentru Riureanu_Alexandru_1996):

Impozitul vreo 900 RON an
RCA dacă ai sub 30 ani minim 1500ron an
Consum probabil de peste 10 in oraș.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Masina si tractiunea sunt foarte ok, dar gunoiul de 2.5 nu e motor.
Platesti impozit in prostie, cedeaza injectia, cedeaza distributia (se sparge).
Nu as da nici 500 euro pe asa ceva.

| Goete a răspuns:

Fiecare e liber sa faca si sa cumpere ce vrea, mie mi se pare ok orice vrei sa cumperi

| iwantananswer a răspuns:

Motoarele diesel din vremea aceea de la grupul VAG sunt foarte reusite si foarte fiabile!