| Twister09 a întrebat:

As dori sa achiziționez un audi a4 b8 din 2011, motor 2.0 tfsi 211 cai putere quattro.
Ce părere aveți de acest motor, un consum la el?
Și dacă merita sa fac naveta cu el?

1 răspuns:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Da, consuma ulei. E problema din fabrica aia. Si parerea mea sincera nu merita sa faci naveta cu asa masina. Personal, daca e de naveta prin oras as lua ceva mai mic si daca e vorba de naveta la drum lung as lua diesel. Multa lume zice ca motoarele diesel sunt complicate dar acum cele pe benzina au ajuns la fel de complicate si chiar mai nefiabile dupa mine. Personal as lua un A4 B8 2.0 TDI. Macar ala e motor ce si-o dovedit fiabilitatea si gasesti piese si mecanici pe toate gardurile.