| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un motor la mana a doua, dar nu stiu la ce anume trebuie sa fiu atent atunci cand il cumpar... Exista pe vreundeva un ghid de verificare a motocicletei inainte de cumparare? Multumesc

3 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Ia un mecanic profesionist cu tine cand il alegi - e cel mai sigur. Multe au defecte ascunse ochiului neprofesionist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te uiti la cadru sa nu fie stramb pentru ca exista riscul sa cazi cu el cand iti intra in vublajwinkingasa ca atunci cand te duci sa ti-l cumperi fai o proba si daca nu sta bene pe curba si are un inceput de vublaj are cadrul stramb

| Beatrice_6624 a răspuns:

In primul rand cind iti ei motoru trebuie sa te uiti la, citi km are si ii faci o proba cu un mecanic de specilitate in motoare si acesta aude daca motoru nu bate ceva la el.