| Deea4ever a întrebat:

Ce trebuie sa stiu atunci cand vreau sa imi cumpar un Iphone 5 la mana a doua? Ma puteti ajuta? funda. happy

5 răspunsuri:
| Kristinikaaa a răspuns:

Trebuie:
- sa nu fie spart sau zgariat
- sa mearga touch-screen-ul
- sa nu fie codat in vreo retea din alta tara
- sa nu fie furat

Poti sa intrebi proprietarul de ce il vinde, de cat timp il are, de unde il are, daca a fost scapat pe jos sau in apa, daca a suferit reparatii. Roaga sa te lase sa bagi cartela in el si suna un prieten, vezi cum se aude, daca te aude bine. Fa un test, inchide-l si reporneste-l.
Sper ca ti-am fost de folos.

Răspuns utilizator avertizat
| LoVeLe a răspuns:

Sa nu fie zgariat, defect...

| Anonima240 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa stii de ce il vinde si daca respectivul propietar te lasa sa il returnezi in cursul a 24 de ore si sa iti returneze banii.Trebuie sa stii cat timp la folosit, daca e sacapat pe jos, daca a avut vreodata probleme cu el.

| FreeOzy a răspuns:

Sa nu mai arunci banii pe fereastra, sa te multumesti cu telefonul actual si cu banii care i-ai strans pentru iphone sa-i folosesti in ceva util.Nu-s vre-unu din ala care sa faca misto pe la canale dar pur si simplu nu inteleg ce fac uni cu 20 de telefoane, cu iphone ultima serie, alti nu au casa unde sa stea si fac foamea cate 2-3 saptamani...