| JusTPauL a întrebat:

Vreau sa-mi pun folie neagra pe geamurile de la masina. Cat la % sa fie folia ca sa arate bine si sa am si vizibilitate buna?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe fata nu pune deloc, pentru linistea ta. Daca pui, pe langa faptul ca se zgarie in timp si devine opaca, nu prea iese geamul fumuriu daca pui legal, iar politistii nu prea admit folia pe fata, te poti trezi cu amenda + talon retinut, cu tot cu certificatul de omologare al foliei.
Pe spate daca vrei sa nu ai probleme cu vizibilitatea, iti recomand o folie cu transparenta de 20-30% (adica 70-80% intunecare). Se mai zaresc umbre prin masini cu aceasta transparenta, insa geamurile sunt negre, soarele nu te va deranja.

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

% opacitate sau transparenta? eu am opacitate spate 85% si fata 65%. nu s-a luat nimeni de mine in 2 ani...

| NemNUZ a răspuns:

Depinde, daca iti pui 20% pe fata si 60% pe spate o sa arate jumate cu geamuri furmurii si jumate cu standard, poate nu o sa iti placa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In fata deloc, pe spate eu zic ca un 60% iti ofera si vizibilitate si aspect.

| Cosmiin_Cosmy_1999 a răspuns:

Recomand: 60% pe cele din spae si 20% pe cele din fata. P.S: Pe cele din fata nu ai viie mai mult de 30%

| LisandruNo1 a răspuns:

25 % varule