| florynambrozie a întrebat:

Vreau sa stiu cam cat consuma un Passat din 2003

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de:

motor
combustibil
cauciucuri
stilul de condus
existenta si folosirea climei / AC
modul in care motorul a fost ingrijit

dar in primul si in primul rand de motor si combustibil, cum nu suntem mentalisti nu prea putem sa raspundem la intrebare daca sa aproximam. asadar un motor diesel de 1.9 90cp ia cam 5.5-6 exterior 8 in oras

| herbals a răspuns (pentru suntserios):

8 in oras? Cam mult si cel de afara e cam exagerat. Vw sunt foarte economice mai ales cele diesel. Eu zic ca in afara poti scoate consum si de 4.5-5% la o viteza de 90km/h iar in oras un 7% maxim, fara accelerari bruste, AC si geamuri deschiselaughing.

| suntserios a răspuns (pentru herbals):

Posibil, dar omul nu a spus ce il intereseaza, asa ca am aproximat si eu.

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce sa consume?
-benzina
-motorina
-gaz
Ce motorizare are?
Consum de care? Mixt?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce motor are si ce fel de zeama ii place, si depinde si de talpa celui care o conduce si de anotimp si de tara sunt prea multe variabile de care trebuie sa tii cont, consumul e relativ!

| Gheorghe_Samoila_1983 a răspuns:

Am un Passat din 2003, motor 1.8i turbo si imi consuma in oras (Bucuresti) cam 12-13 la suta, iar afara 7-8. Nu stiu la ce motorizare te referi tu, sunt multe criterii in functie de care consumul poate varia.
www.siteauto.ro

| florynambrozie explică:

Ma refeream asa sa stiu un consum d`asta nici nu am specificat ce tip de passat, dar care consuma ce`l mai putin din 2003?