| internaut97 a întrebat:

Vreau si eu sa conduc masina parintilor. Problema e ca e inregistrata in strainatate, unde locuiesc parintii ( numai eu stau in Romania ). Ideea e ca daca o conduc si se intampla un accident, parintilor li se reseteaza RCA-ul la valoarea maxima ( + ca ei au mai multe masini asigurate pentru firma lor ), si ar fi rau. Daca ma trec pe mine la asigurare ca utilizator scap de grija asta? Alte solutii?
Multumesc mult big grin! Dau funda, bineinteles.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e posibil sa treci tu la asigurare. Asigurarea din Romania se face exclusiv pe proprietarul masinii indiferent cine o conduce. Intereseaza-te cum e in tara in care e inmatriculata masina.

Alta solutie e sa nu faci accident.

2 răspunsuri:
| Atacator007 a răspuns:

Desigur sunt si alte solutiibig grin poti merge pe jos.

| ManeStefane a răspuns:

Da scapi, alte solutii mergi cu bicicleta laughing