| Petrica_Giurgica_1994 a întrebat:

Cat am voie sa circul cu o mașină înregistrată în străinătate prin România?

Răspuns Câştigător
| dandana2015 a răspuns:

Autovehiculele si remorcile inmatriculate in alte state, detinute de persoane care au sediul sau domiciliul in Romania, pot fi conduse pe drumurile publice pe o perioada de maximum 90 de zile de la introducerea acestora in tara, daca au o asigurare RCA valabila.

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Circuli cat vrea muschiu tau atat timp cat ai actele si rovignieta in regula, http://www.4tuning.ro/......26565.html
Vorba ca ai voie doar 90 de zile e abureala...

| AFR81 a răspuns:

90 de zile stiu eu.

| MariusF23 a răspuns:

90 zile, dar nu te ia nimeni la intrebari daca stai mai mult, nu ai cum sa dovedesti ca ai intrat ieri sau acum un an.

| justadream94 a răspuns:

60 zile din cate stiu

| Alex94BC a răspuns:

E foarte stupida legea asta..nu mi se pare prea corecta! Dar trebuie sa mai bage si ei niste bani in buzunar de undeva.