| MoNsTeR a întrebat:

Vreun parlamentar cv este pe site?laughingCred ca banuiti ce vreau sa va intreb...in legatura cu noul cod rutier in special partea aceea cu permisul care poate fii obtinut de la 17 ani DAR cu care nu ai voie sa conduci fara un insotitor cu varsta peste 30 de ani si experienta la volan pana implinesti 18 ani stiu ca nu s-a adoptat inca legea dar nu stiti cumva cand va intra in dezbatere in parlament? Pe net am vazut ca scria ca undeva in primavara acestui an va intra in vigoare noul cod rutier, dar ceva sigur 100% nu stiu.Stie cineva? Ar fi chiar super sa intre in vigoare pana in primavara, atunci fac si eu 17 ani:Xlaughing

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se stie cand va fi adoptata, cu atat mai putin cand va intra in vigoare. Numai bine!