| butt3rfly16 a întrebat:

1.Cum se procedeaza ca sa iti pui lentile de contact?(vreau albastre)
2. Exista vreun risc gen:pierderea vederii sau afectarea acesteia invreun fel?
3.De unde as putea sa iau si cam cat ar costa?
Va multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| Catalion a răspuns:

Eu am lentile de contact de care iti face ochii albastri ( eu ii am caprui ), verde si ochi de tigru sau de leu ca nu prea e o diferenta. Mie imi plac lentilele care imi arata ochii ca o felina. Singurul risc ar fi ca iti lacrimeaza ochii, dar cu timpul de obisnuiesti. Nu am auzit vreodata pe cineva sa-si fi pierdut vederea de la lentile de contact fie genurile de lentile de contact pentru un vaz mai bun, fie pentru schimbarea culorii ochilor. Nu stiu de unde sa le iei ca eu le-am primit cadou de la o ruda. Eu imi doream role dar m-am multimit si cu lentilelebig grin

5 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Le poti lua de la un centru optic, inainte ar fi bine sa mergi la oftalmolog. Trebuie pastrata igiena stricta, altfel te poti alege cu infectii grave. Costa in functie de numarul de utlilizari, exista si pentru 30 de folosiri si costa cam 100 ron.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Dianna a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te duci la un centru unde iti pot face aia si un consult sa iti spuna ce si cum.Si apoi o sa iti recomande ei acolo ceva.Eu am incredere mai mare in centrele autorizate. Pup :*.

| lololololol a răspuns:

Pe www.cumsaorice.ro este un articol despre asta. Pot spune ca e mai greu sa le scoti. Le iei de la farmacii si sunt cam scumpe.

| sweety_9492 a răspuns:

Nu stiu cat costa eu am avut din afara aduse! am platit cam 35 euro cred ca s'ar putea sa coste cam la fel.nu sunt fff indikte adica cu cat le tii mai mult cu atat iti obosesc ochii...nu mi-am pierdut deloc vederea si nu am avut probleme! dar nu este indikt sa dormi cu ele(eu am adormit o data si cand m-am trezit vedeam dublu se lipisera de ochiul meu si nu prea mai vedeam. a trebuit sa imi pun picaturi si cand am incerkt sa le scot s'au rupt tongue)si mai mult de o luna nu le poti folosi de la deschidere.cand trece timpul incep sa te usture ochii si nu le mai suporti.deci trebuiesc arunkte! dar na pentru o fita asa poti incerca nu e nici o problema daca tii cont de sfaturile mele tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am lentile de vedere, le-am luat de la eba optics (cauta pe google). Cand mi-am cumparat prima data, dupa consult doctorita mi-a aratat si cum se folosesc, le-am probat acolo. Ai grija, lentilele (cel putin alea de corectie) sunt de mai multe tipuri (in afara de dioptrii, in functie de marimea globului ocular), deci du-te la un centru specializat, nu comanda pe net