| ioana375 a întrebat:

1) De la ce varsta va epilati inghinal?
2)Ce metode folositi?
3)Va epilati complet?
4)La cat timp repetati?
5)Va iritati?
6)E dureros?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

1) De la 14 ani, am 16 jumate :p
2) Cu ceara, m-a dus mama la salon, apoi am continuat cu benzi de ceara rece de la Veet. :p Sunt foarte bune. 14 lei dau eu pe cutie:p In carrefour

3) Da, ma epilez complet

4) Pai o data la 10 zile, pentru ca atunci apar firele incat sa le pot trage cu ceara, si imi iau cu penseta firele de sub piele, ca la ceara apar fire sub piele, cred ca stii. :p

5) Prima oara, da, te iriti. Dar dupa aia nu te mai iriti, dar trebuie sa-ti faci dus neaparat pentru ca esti lipicioasa de la ceara. :p

6) Daaa, de fiecare data! Logic, imagineaza-ti sa-ti smulga cineva parul din cap! Si inghinal e mult mai dureros. E o zona sensibila. Nu e o durere insuportabila, dar, totusi.

3 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

1.de la 11 ani jumate(pentru ca nu suportam sa am par pe corp)
2.lama
3.da
4.la 3-4 zile.ca sa aiba timp sa creasca, dra cand ma duc la mare etc.ma faceam zilnic
5. uneori, folosesc si o crema pentru a se atenua roseta
6.nuhappy

| LikeABossBaby a răspuns:

Buna:* pai incepi de la ce varsta vrei u (e am inceput la 11 ani),folosesc bigur pentru femei este mai putin dureros,da ma epilez complet, cand imi creste iar, de primele 2ori mai iritat mai tare(bubite mici care dor), prima oara este putin dar nu este insuportabil sper ca ti-am fost de ajutor pup:*

| iiDouaPuncteParanteza a răspuns:

Referitor la unele din intrebari.nu stiu.incerc sa raspund.

1.Eu am inceout acum de la 11 ani
2.Prima oara am dat cu crema depilatoare.sa ma obisnuiesc.nupaia cu ceara
3. Uneori da uneori nu...depinde ce foloseschappy
4.Paaiii.pe la o lunahappy
5.Doar la ceara.Sau aparat din ala
6.Aflii raspunsul la 5...deci da.la ceara si aparat din ala[depinde de cat de sensibila esti tu]

Funda?