| Maduliciu a întrebat:

A auzit cineva de onvogue modells? ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| sensesDelight a răspuns:

Multe agenții au talentul de a lua banii și a te lăsa cu ochii în soare. Inițial trebuiau să-ți prezinte un contract în care să-și descrie activitatea și riscurile ce urmează să ți le asumi, ca să știi despre ce e vorba. Dacă erai de acord semnai. Și oricum contractul nu se citește așa repede și să dai o semnătură. Când m-am înscris eu se tot băgau alea ca hai mai repede că nu știu ce, numai ca să dau o semnătura. Dar le-am închis gura și-am plecat cu contractul acasă să-l citesc. ^_^

2 răspunsuri:
| sensesDelight a răspuns:

Am auzit câte ceva și-am citit și acum de pe site-ul lor. Pare o agenție OK, numai că din câte am auzit eu se ocupă și cu animatoare, iar pozele de pe site-ul lor http://www.onvogue.ro/listing?type=models&_start=36 sunt cam "obrazince" ca să zic așa. Ceea ce mi se pare că te duce direct la partea cu pozele dezbrăcată. Anyway, am făcut și eu modeling o perioadă destul de lungă și știu cum decurge treaba, nu e cine știe ce dar e fain când te aranjează ei. Totuși nu m-am dezbrăcat niciodată, nici măcat în costum de baie și nu-ți recomand nici ție s-o faci la început. Apoi, evident o să trebuiască s-o faci și pe asta, altfel n-ai să ajungi nicăieri.
O agenție care ți-o recomand eu este MraModels, am auzit despre ea foarte multe laude, cunosc persoane care sunt modele de peste 2 ani acolo, și m-am interesat și eu și pare foarte faină. Uite site-ul lor, unde se poate și să te înscrii:
http://mramodels.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=63
Sper că te-am ajutat.

| Maduliciu explică:

Mersi sensesDelight, am fost la interviu la ei acum o luna, initial credeam ca e un simplu post de promoter, nu e dorinta mea in viata sa ajung model si am fost aleasa printre cele 5-6 fete pe care trebuiau ei sa le aleaga, trebuia sa platesc 270 de euro in total, suma care includea tot ce contribuiau ei pentru tine. dar n am acceptat, n am avut incredere pentru ca 270 de euro e o suma si am preferat sa nu risc... insa cateodata stau si ma intreb ce ar fi fost daca as fi incercat, de accea am pus intrebarea aici.