| anonim_4396 a întrebat:

A incercat cineva dieta cu mere? Functioneaza?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da,eu am incercat-o. Intr-o saptamana, 2 zile neconsecutive (marti si joi) am mancat numai mere, cat am putut! Am ajuns sa mananc si 5 kg intr-o zi! Si am slabit 10 kg in 4 saptamani. Partea proasta este ca am ajuns sa urasc merele! Cu toate ca aceasta cura am facut-o cam acum 10 ani, nici acum nu pot manca mai mult de un mar, o data!
Kilogramele le-am pus la loc in 6 luni!

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu! Incerc sa fac ce spune medicul ca este sanatos,adica sa mananc cat mai putina paine, sa nu mananc dupa ora 19, sa nu manac multe dulciuri sau sa beau sucuri cu mult zahar...Dar nu pot respecta mereu aceste lucruri! Kiolgramele in plus sunt,din pacate! Dieta cu merele a fost cea mai eficienta pe care am tinut-o eu! Si daca nu imi afecta fierea,ca asta a facut,era usor sa o tii din cand in cand!
Mai incerc sa consum cat mai multe alimente cu calorii negative,asa ca merele. Sunt alimente care,cu cat consumi mai mult din ele, cu atat organismul consuma mai multe calorii ca sa le digere. Si asa, slabesti mancand copios! Uite un link cu ele si ce poti sa faci:
http://www.slabire-sanatate.ro/articole/alimente_antigrasime.php

| blondinata14 a răspuns:

Da functioneaza

| pisicutszaa a răspuns:

Eu am incercat, functioneaza slabesti un kg pe zi! eu ma apuc de ea de maine. bafta