| TeodorescuSimona a întrebat:

Hello TPU, mentionez ca stau mult la calculator. Am vazut pe net o multime de siteuri care ofera ochelarii pentru calculator/laptop. A mai comandat cineva de pe optilen.ro/ochelari-pentru-calculator.html - ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu sunt de parere ca nu asta este solutia, ci sa reduci orele petrecute pe calculatorwinking
este de preferat sa iesi in aer liber, sa te plimbi
dupa ce stai mult pe calculator fa o binemeritată pauza
statul mult pe PC, telefon, tableta nu doar pentru ochi este daunator cat si pentru psihic!

| doctorandus a răspuns:

Nu, povesti creepypasta.

Asta ca a sta la calculator e daunator pentru psihic e tot poveste creepypasta.

| ariel13 a răspuns:

Dacă vrei ochelari du-te la cineva specializat pe domeniul ăsta.