| Gesara a întrebat:

Acum 1-2 ani m-am tuns... aveam parul destul de lung,insa mi s-a pus mie pata ca trebuie sa ma tund. Ei bine, am mers la coafor am ales o frizura dintr-un catalog, dar din pacate am ales coafeza gresita, caci mi-a facut in cap ceva ce putea face si un copil de 7 ani. Si chiar nu stiu ce mi-a facut pentru ca parul a crescut de atunci foarte foarte putin.Am mai mers la o coafeza si a zis ca intr-adevar cealalta a facut o harababura in capul meu si a zis ca ma va tunde putin pentru a-i da o forma dupa ce mai creste. Dar el creste foarte greu! Ajutor! Ce pot face?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește un șampon vitaminizant și un balsam pe bază de germeni de grâu.
Pa, pa.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti cauta la farmacie si plafar, sunt tot felul de sampoane/balsamuri/masti care ajuta parul sa creasca mai repede. Sunt si ceva vitamine pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Încearcă uleiul de ricin, stimulează creşterea părului.
Te pup!

| Weider a răspuns:

Doar sa astepti.

| xDr0gs a răspuns:

Http://www.divahair.ro/......ede!--Aici un link.Pt accelerarea rapida a parului..In rest nu ai ce sa faci.Incearca sa masezi scalpul cu ulei de masline si sa-ti speli parul de 2 ori pe saptamana. Sper ca te-am ajutat

| Gesara explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri si intelegere, dar acesta am crezut ca este raspunsul cel mai bun. Multumesc inca o data!

| Andreea_Dinu_1995 a răspuns:

Du-te la farmacie si cerei farmacistei ceva pentru crestere a paraului sau foloseste ulei de ricin.un sfat prietenesc sa nu-ti para rau dupa ce tiai tuns parul pentru ca de asta iti creste parul greu sau pentru ca, coafezele au ciuda pe parul tau ♥

| DeeaDeDeea2000 a răspuns:

Hei! Incearca un gel pentru cresterea rapida a parului. happy Mult noroc!

| Juncu_Raluca_1993 a răspuns:

Si eu am patit cam acelasi lucru. Tipa respectiva m-a tuns foarte prost, aproape numai din foarfec, fara sa ma dea cu nimic in cap. 2 saptamani la rand imi statea parul in toate directiile, plus ca era si destul de scurt.
Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca mi-a crescut si imi creste extrem de greu si a trecut un an de cand nu m-am mai tuns.
Tot ce poti sa faci este sa folosesti un sampon pentru regenerarea parului pentru ca in acest fel el nu se va mai rupe si implicit va creste mai repede.Eu asa am procedat, plus ca m-am mai dat de multe ori cu ulei de ricin. Poate te ajuta si pe tine, cine stiewinking

| Andutza98 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema... imi creste foarte greu parul. Acum cateva saptamani am citit sfaturi pe net si am ales sa folosesc Uleiul de Ricin. Sunt multe alte cai si tratamente pentru cresterea parului pe care le gasesti aici http://www.sfatulmedicului.ro/......ului_10395 sper sa iti fie de ajutor, si eu astept rezultate :D

| Ung1999 a răspuns:

Foloseste ulei de ricin este pentru crestere sau sampon cu ricin happy