| Upz0r3 a întrebat:

Acum o luna am folosit o crema depilatoare pentru parul de pe picioare, dupa vreo 3 zile cand incepea sa-mi creasca parul mi-au aparut acele bubite rosii(iritatii) care de obicei intr-o saptamana treceau dar cam un sfert din ele nu au disparut nici acum. Ce sa fac sa treaca mai repede si sa nu ma mai irit cand folosesc crema?

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Pai nu mai folosii acea crea.Mai bine cand te epilezi da cu un gel de dus sau ceva de genul.Mie sincer cremele acestea nu-mi prea plac.

| baf a răspuns:

Nu o mai folosi, sau daca tot vrei sa o folosesti, dupa ce te epilezi clateste bine si da cu o crema sau o lotiune de corp