| CristinaCriss129 a întrebat:

Acum o saptamana m-am vopsit la frizer. Am avut parul rosu inchis si l-am vrut mai deschis. Intai mi-a decolorat parul, apoi mi l-a vopsit roscat. A iesit bine si am fost multumita. Dar dupa doua spalari la cap am parul portocaliu. sad
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

Am exact aceeasi problema. M-am vopsit la salon, am dat o gramada de bani, dar n-am luat in considerare faptul ca parul roscat ( mai ales cel aprins) se duce la spalat. Si devine portocaliu.
Asta e problema cu parul rosu, se scurge la fiecare spalare. Si nu prea ai multe variante, decat sa folosesti produse destinate parului rosu. Eu procedez astfel :
Am mereu in casa masca pentru par vopsit si folosesc sampoane pentru par vopsit ( mereu uit sa ma uit sa nu contina sulfanti, sa nu faci ca mine laughing alege un sampon care nu are asa ceva). In sampon imi pun un plic de nuantator, sa fie rosu, si doar cu acela ma spal pe cap. Iar cand mi se pare mie ca nu mai am culoare in par, aplic un nuantator de la Loncolor ( cel la plicuri, eu folosesc R6, tu poti sa incerci ce nuanta vrei). Bineinteles, si asta se scurge, cam la 2-3 saptamani trebuie sa aplici. C-am asta e viata de roscata, mai mult nu prea ai ce sa faci.

2 răspunsuri:
| ovidiu123432 a răspuns:

Dupa ce te vopsesti de 2-3 ori nu o sa se mai schimbe culoarea.

| Roxette99 a răspuns:

Sincer nu cred ca mai ai ce face. Decat sa te vopsesti din nou... Pe viitor incearca sa nu iti mai decolorezi parul pentru ca ti-l strica foarte tare