| timidu89 a întrebat:

After shave ul Nivea are termen de valabilitate sau nu? Și cât timp?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu n-am vazut termen de valabilitate pe spray-uri. Nu stiu pe sticlute dar nu cred!

| timidu89 explică (pentru Salontanul):

Hitricul avea țin minte. Pe Nivea nu scrie nimic.

| Salontanul a răspuns (pentru timidu89):

M-am uitat acum si pe spray-ul de la Prêt-à-porter si nici ala n-are. Fiind inchis ermetic si facut pe baza de alcool e normal sa nu ses strice.

| dullcat a răspuns:

Orice produs are data de expirare si un numar de luni scris pe o cutie mica, care arata intervalul de timp in care poti folosi produsul de la deschidere.

| PedoBarbie a răspuns:

Caută la etichete pe tub. De ai produse trebuie să fie scris undeva.

| ĄℓтNuмЄ a răspuns:

Bună!
Pe recipient ai desenata o cutie de crema pe care scris câte luni este valabila de la deschidere, gen 6, 12, sau 24 de luni