| Yrynella a întrebat:

Ajutor TPU! vreau sa-mi schimb coafura si nu stiu ce fel de frizura sa aleg, am fata rotunda, parul saten, pina la jumate de spate, poate ma ajuta cineva cu vreo idee. Ofer funda, mersi.

2 răspunsuri:
| Denyyy_1318 a răspuns:

Ai putea sa te tunzi in scari e suupeeeerr, dar trebuie sa te duci la un coafor bunnnn. Am fost si eu la doua si nu m-au tuns bine. Cred ca il urmez si pe al treilea...
P.S. : Eu ador tunsoarea in scari...

| lavinia_2304 a răspuns:

Unsorile in scari sunt de preferat celor drepte si simple.
- pentru femeile care opteaza pentru tunsorile scurte, e important sa foloseasca produse care sa confere volum parului.
- daca ai fata rotunda si barbie dubla, e bine sa iti tunzi parul deasupra liniei barbiei, pentru a nu atrage privirile in acea zona – tunsoarea bob e ideala in acest caz.
- daca ai gatul scurt, tunsorile a la garconne ti-l vor alungi un pic, la fel si parul lung. Suvitele deschise la culoare vor avea acelasi efect.
- daca te hotarasti sa iti faci coc, bijuteriile si machiajul sunt esentiale pentru ca look-ul sa fie unul reusit. Opteaza pentru cerceii lungi sau rotunzi si foloseste un rimel si un ruj care sa te avantajeze.

Drew Barrymore, Renee Zellweger, Kirsten Dunst, Christina Ricci si Selena Gomez se numara printre vedetele care au fata rotunda. Chiar daca isi schimba coafurile si culoarea parului la fel de des cum isi schimba sosetele, reusesc mai intotdeauna sa straluceasca pe covorul rosu, asa ca nu ezita sa te inspiri de la ele, atunci cand ai chef de o coafura mai speciala! 1. Buclele, 2. Semi-cocul, 3.Bretonul.fundita?