| Iuliana71 a întrebat:

Am 14 ani, inaltime 1.62 si 44 kg... stiu ca nu asta e greutatea normala pentru inaltimea si varsta mea sad. ce greutate ar trebui sa am?

10 răspunsuri:
| christina94 a răspuns:

E foarte bine big grin.
Eu am 1.66 si am 43 de kg laughing
Si nu mai trebuie sa ma ingras :*

| lifeisperfekt a răspuns:

Greutatea ta este foarte potrivita pentru varsata ta, parerea mea este ca ai chiar prea putine kg.Eu sper ce ti-am putut fii de ajutor happy

| sweetkidd a răspuns:

E perfectawinkingeu am 13 ani 1.71(m) si 50 de kghappytu esti fff ok:*

| AndyIQ a răspuns:

E perfecta happy

| MuFfiN3097 a răspuns:

Ba nu! nu e perfecta! esti cam slaba.Medicii zic ca trebuie sa ai cu 10 mai putine kilograme decat inaltimea, deci ar trebui sa ai 52 de kilograme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E perfect asa cum esti.Eu am 1.63 si 45 kg.

| OnutsaXD a răspuns:

Esti foarte bine, eu am o prietena care are 1.64-1.65 i are 48- 49 kg si arata extraordinar, nu iti fa probleme pentru a te mentine doar fa niste abdomene, flotari, genoflexiuni, cate poti, dimineata cand te trezesti si seara dupa ce mananci si alege sa mergi pe jos sau cu bicicleta decat sa mergi cu masina.

| HeadUpAndSmile a răspuns:

Pai la barbati: 1.62 = 62 kg(ramane in functie de cati cm sunt)
la femei 1.62 = 52 kg( se face -10)

| laury4ever a răspuns:

Esti slabuta. Daca ai 1.62 inaltime greutatea ta ar trebui sa fie de -10 la inaltime adica 50-52 de kilograme. Dar nu iti fa griji esti inca in crestere ai timp sa te ingrasi sau sa slabesti. Si daca iti faci griji in privinta baietilor ca or sa spuna ca esti prea slaba stai linistita stii tu ca astea slabute plac baietilor si pana la urma cine te place te place asa cum esti tu. Succes!

| Ovidiuflorentin a răspuns:

50 - 55