| YouAndMe95 a întrebat:

Ce greutate ar trebui sa am la 14 ani? Acum am 52 kg si inaltimea de 1.62. Nu ma consider grasa, dar totusi as vrea sa slabesc, care ar fi greutatea ideala la varsta mea?
Am uitat sa mentionez ca sunt fata happy

3 răspunsuri:
| SerafimHD a răspuns:

Greutatea sa fie egala cu numarul de centimetri peste un metru pe care ii ai asa ar fi indicat!

| MykyTha a răspuns:

Eu am 12 ani si am 1.65 si am 46 kg. Eu zic ca ar trebui sa slabesti vreo 2 kg. 2-3 kg. :* Succesuri :X

| cole21 a răspuns:

Teoretic esti la limita..ca fata trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea..in rest tine de tine, in functie de cu vrei sa arati..eu zic ca daca vrei sa slabesti vreo 5 kg ar fi ok