| brunett3 a întrebat:

Am auzit ca daca aplici autobronzantul inainte de plaja se v a crea o culoare mai inchisa.
Este adevarat? Sau trebuie sa il aplic dupa plaja?
:*

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă te bronzezi natural nu mai este nevoie de autobronzant.
Se aplică după, înainte trebuie să aplici cremă protectoare UV cu factorul cel mai înalt, 50+.
Pa, pa.

| Malvina24 a răspuns:

Nu cred ca ajuta prea mult autobronzantul! Sfatul meu e sa te bronzezi natural si sa folosesti o lotiune de corp mai mereu, mai ales pe timpul verii pentru ca pielea ta sa fie hidratata si exfoliata, eu asa fac si ma bronzez natural, frumos! In plus unele autobronzante nu isi fac efectul uniform ramanand un fel de pete pe piele! NIci la solar nu recomand!

| Fvn a răspuns:

1.Vad ca si tu urmaresti Jersey Shore [dupa avatar]
2.Eu asa am facut vara trecuta si chiar a mers O_o
Acum cred ca variaza in functie de piele, eu stiu...thinking