| 1Q a întrebat:

Am auzit ca epilarea cu ceara pe maini si picioare subtiaza firul de parul si acesta se rareste pana dispare e adevarat si e valabil chestia asta si pentru barbati si pentru femei?

Răspuns Câştigător
| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Epilarea cu ceara este si pentru femei si pentru barbati. Ceara doar subtiaza firul si incetineste cresterea pentru ca il smulge din radacina, insa nu dispare definitiv, tot creste insa mai greu, depinde de organismul fiecaruia.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu duce la disparitia lui de tot, doar il rareste si creste ceva mai greu decat in mod normal.

| R0R0 a răspuns:

In mare parte.