| Dnse a întrebat:

Am auzit ca uleiul de ricin ajuta la grabirea cresterii parului. E adevarat?(eu am folosit, nu pentru o perioada foarte lunga, si nu mi s-a prea parut ca ar creste mai repede)

7 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Nu ajuta la cresterea parului intareste radacina si il revigoreaza, nu il determina sa creasdca mai multhappy

| danutza a răspuns:

O am auzit k ajuta la regenerarea parului pentru cel deteriorat dar pentru crestere nop happy

| danutza a răspuns:

Yo*

| Munchkin a răspuns:

Bună.
Da, uleiul de ricin stimulează creşterea părului.
De altfel, pentru cei care au probleme cu căderea părului, uleiul de ricin este o soluţie foarte bună. Tratamentul pentru păr presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenţă, înainte de culcare, timp de 3 zile pe săptămână. Bineînţeles, dimineaţa, părul trebuie foarte bine spălat şi clătit.

| DoomNEzeu a răspuns:

Nu stiu daca ajuta, dar oricum iti dai seama ca are si el un beneficiu asupra parului...

| cappodonna a răspuns:

Eu ati spun din proprie experienta ca uleiul de ricin indeseste parul. Depinde acum unde al folosesti. Eu l-am folosit pe gene. Am taiat genele aproape de radacina si in fiecare seara timp de o saptamana am dat cu ulei de ricin. Rezultatul-gene dese si cat decat lungi ca la papusi. Pentru podoaba capilara nu stiu ce sfat sa ati dau...nu stiu ce efect are. Sper sa ati foloseasca raspunsul meu.:* pup :*

| EmmE a răspuns:

Eu folosesc de 4 ani ulei de richin si am un par frumos.deci. merita :*