| CalinaXandra a întrebat:

Îmi recomandați un fond de ten calitativ, cremos? Nu contează ca e mai scump. Pentru ten măsliniu. De la ce firma sunt cele mai bune?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Destul de general intrebat, nu ai mentionat ce tip de ten ai tu.Cand zici unul bun cred ca te referi sa reziste pe piele? Un truc care, zic eu, merita incercat este sa amesteci putin din crema ta hidratanta lejera cu fondul de ten si obtii the best of both worlds.

https://www.reddit.com/......rat%C4%83/

| CalinaXandra explică (pentru dullcat):

Ten normal nici gras nici uscat, fără acnee sau cosuri

| Felissa13Eden a răspuns:

Estee Lauder double wear. E foarte bun pentru toate tipurile de ten si are o gamă variata de nuante. Te duci la sephora sau alt magazin sa testezi culorile si il comanzi de pe net, unde e mult mai ieftin. Foarte bun e si Armani luminous silk, Too faced born this way si Nars Natural Radiant.

| vatadezahar24 a răspuns:

Și eu am tenul masliniu! Estee Lauder double wear este unul dintre cele mai bune, în opinia mea. Folosesc de 3 ani și sunt super mulțumită! Este rezistent și cremos. Dacă dorești ca totuși tenul tău să arate mai natural si fondul de ten sa țină mai mult îți recomand să încerci să îl mixezi cu un pic din moisturizer-ul pe care îl folosești.