| anonim_4396 a întrebat:

Am buzele foarte uscate, desi ma dau cu balsam in fiecare zi. Care ar putea fi cauza?

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Bea mai multa apa si da-te cu miere pe buze.happy
Succes!winking

| LoveForShania a răspuns:

Da, este o cauza anume.Desi este vara se mai intampla sa bata vantul rece...asta este cauza! Bea cate 1-2 l de apa pe zi si eventual ai putea sa iti faci un ceai seara, sau ai putea cauta la un magazin de machiaj strugurel Nivea dar nu pentru stralucirea buzelor.Strugurelul Nivea este bun pentru buze deoarece este fin si catifelat...Bafta!

| JustMeFlory a răspuns:

Cauza ar putea fi vantul sau o raceala.remediul ar fi sa te dai inainte de culcare cu crema de galbenele.este foarte buna!

| CrucifiedCountess a răspuns:

Deshidratarea.

| cutza a răspuns:

Bea mai multa apa si maninca fructe si legume (aceste tot contin apa si inca vitamine)Si ar trebui sa le faci o curatare:le dai cu sapun dupa care periezi usor cu o periuta de dinti moale si dupa ceti clatesti buzele le dai cu miere si stai cu ea pe buze vreo 15 min, astfel faci ca sa se intensifice circulatia singelui si poate te ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! solutia ar fi urmatoarea: consuma cat mai mult lichid (apa e recomandat) minim 2, 5 litri la zi; mai ales acum ca e vara si e o caldura mare e bine sa bei si 4 litri de apa. Sau poate ai raceala ascunsa si atunci e bine sa te adresezi unui medic sau daca crezi ca iti trece usor foloseste paracetamol.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sant sarutate des.mai fa o pauza ca vei ramane fara ele.prietenul tau mi-a spus ca nu-i place gustul balsamului tau si nici cel de ruj. el te vrea fara acestea, asa naturala. daca nu renunti il pierzi.

| iyli a răspuns:

Lipsa vitaminei A

| alexam_6450 a răspuns:

S-ar putea sa nu iti hidratezi corpul corespunzator. bea mai multe lichidehappy vb serios!

| iulika_7699 a răspuns:

Salut, pai nu te mai pupa si tu in vint(glumesc) seara inainte de culcare bea ceva lichid si date cu miere pe buze...