| deutza_3149 a întrebat:

Am citit ceva de incretirea parului cu spuma. Cum se face mai exact? Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| Abcdefg123 a răspuns:

Ceva mai simplu :] : dupa ce faci baie, te usuci un pic cu proposu` atat cat sa numai curga apa din par, iti dai tot parul in fata, iti pui spuma in palma, si dai cu mainile prin par. Apoi i`ei uscatorul de par :] si il usuci. O sa-ti iasa in mai putin timp :p.

5 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Dupa spalare, clatire si periere, il tamponezi usor cu prosopul, pui un pumn de spuma si bagi in par, stand cu capul in jos. Apoi il usuci cu un uscator cu difuzor ca sa nu desprinzi suvitele. Eu asa imi mentin buclele perfecte, dar tu daca il ai intins si vrei sa ti-l incretesti se procedeaza la rasucirea pe degete a unor suvite dupa ce a fost tapetat cu spuma si prinderea acestora cu niste clesti (asa zisele moate); cand s-a uscat in prealabil parul se desface si se aranjeaza buclele cu mana.

| CARMENCITA a răspuns:

O sa-ti spun cum a facut coafeza. Dupa ce m-a spalat pe cap, mi-a uscat parul sa fie usor umed, a pus spuma si cu uscatorol cu difuzor a uscat in continuare de jos de la varfuri in sus la radacina rasucind un pic difuzorul, apoi lua alta suvita.Eu nu am difuzor. Dau cu spuma pe parul umed frec parul intre palme sau cu prosopul si-l usuc ridicand cu mana in sus cate o suvita mare.Vezi ca daca-l faci cu difuzorul sa fie parul usor umed sau eventual uscat, dai cu spuma si-l faci cu difuzorul si sa nu-l incurci.Bine ar fi sa vezi cum se face.Mai bine faci fara difuzor.Succes!

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Dupa ce faci dus, dai parul cu spuma, imparti parul in mai multe suvite, le rasucesti, apoi le aduni intru-un mic coculet, pe fiecare separat si le prinzi la capete cu agrafe.Le lasi 2-3 ore sau poti sa le lasi peste noapte.winking

| MissFashionPrincess a răspuns:

Dupa ce faci dus, dai parul cu spuma, imparti parul in mai multe suvite, le rasucesti, apoi le aduni intru-un mic coculet, pe fiecare separat si le prinzi la capete cu agrafe. Le lasi 2-3 ore sau poti sa le lasi peste noapte.Arata superhappySper sa iti iasa.