| Jenniffer a întrebat:

Am decis sa folosesc de la Farmec, Lotiune pentru ingrijirea unghiilor cu vitamina B5. Am cumparat-o, pretul este foarte bun, dar peste tot spune sa protejezi cuticulele. Cum sa fac asta? Daca se poate sa nu trebuiasca sa cumpar alte produse pentru asta, sa ma dau cu crema de maini, in jurul si pe cuticule inainte de a folosi produsul? Voi ce pareri aveti despre acest produs? Funda la cel mai bun raspuns(cel mai explicit) kiss

Răspuns Câştigător
| hennyka a răspuns:

Si eu folosesc acest tratament si am observat ca dupa o perioada poate sa usuce cuticulele, sau in cazul unor persoane le face sa creasca mai repede. eu ma dau cu crema de galbenele pe cuticule si dupa ce am terminat cu lotiunea masez usor crema in jurul unghiei iar asta vine ca un bonus: iti intretii si unghiile si cuticulele si ambele vor arata mai bine

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

E foarte bun : http://therhythmofheels.wordpress.com/......autohtone/ eu folosesc de cativa ani
nu prea are treaba cu cuticulele, daca ai o rana, le-ai rupt sau smuls atunci te va ustura daca va ajunge lotiunea in zona aceea, dar in rest nu prea le influenteaza, in cel mai rau caz le stimuleaza cresterea dar daca le tai periodic sau folosesti o crema pentru cuticule chiar nu are relevanta. Eu nu ma duc cu nimic inainte sa aplic lotiunea pe unghii.

| dididedediu a răspuns:

Este foarte bun..si eu m-am dat cu el..am avut unghiile foarte luni si au fost subtiri.dar cand m-am dat cu el mi s-au facut unghiile mai tari si mai sanatoase..este foarte folositor pentru unghii. unghiile nu se mai rup asa de usor si parca stralucesc.