| Mar a întrebat:

Am facut prostia sa ma tund gen cleopatra straight facesi normal ca toti imi spun ca imi sta ca dracu. nici eu nu sunt incantat de rezeultat.am auzit ca pentru cresterea paruluie eficient uleiul de ricin.imi puteti spune unde il pot gasi, la ce pret si cat creste parul? Si am un ten saten inchis si as vrea sa mi-l deschid.musetelul unde il gasesc?

Răspuns Câştigător
| Dienuka a răspuns:

Se gaseste la plafar, sticluta este de 30ml si costa 4lei. Musetelul il poti folosi ca si ceai cu care te clatesti la sfarsit dupa ce ai terminat cu spalatul pe cap. Se gaseste in orice supermarket, hypermarket si plafar si este in jur de 2-4 lei cutia (in functie de firma si de locatie) cu 20 de pliculete.
Singura chestie pe care vreau sa ti-o spun, este sa nu te astepti la ceva spectaculos. Intr-adevar uleiul de ricin stimuleaza cresterea parului, dar nu va creste peste noapte. In medie parul creste pe luna cam cu 1cm, poti sa te astepti cu acest tratament (iti recomand ca pe langa uleiul de ricin sa adaugi si ulei de masline si vitamina A+E fiole, suc de lamaie si un galbenus de ou) la o crestere cu inca 5mm, cam asa. Este foarte hranitoare pentru par combinatia. Faci o masca din ingrediente si o tii sa actioneze pe par cam 30 de min, dupa care clatesti. Ar fi bine daca ai folosi pana iti creste parul samponul de la Favisan pentru cresterea parului, il gasesti de asemenea la plafar la pretul de aprox 10ron. Fiolele de vitamina A si E le gasesti la orice farmacie, dar din pacate nu stiu pretul.
Bafta!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce-ți trebuie ție găsește la Plafar sau centru de ceaiuri.
Cu 7-8 ron le cumperi pe amândouă.
Pa, pa.

| Mar explică:

@greenapple eu cu aceasta tunsoare gen cleopatra am avut-opana la varsta de 8 ani iar apoi mi-am schimbat frizura. mi-a fost dor de acea frizura si mi--am facut-o dar nu am fost atat de fericita big grin

| greenapple a răspuns:

Nu mai fa prostia sa iti faci tunsori "celebre" ca pe cat is de celebre pe atat is de pretentioase, trebuie sa ai un anumit tip de par pentru ele.
M-am abatut de la subiect!
Uleiul de ricin il gasesti in farmacie la 3. 5 sticluta
Mie mi-a crescut vizibil parul si a regenerat mult.

| SeNyS a răspuns:

Da, uleiul de ricin e ft bun pentru cresterea parului si mentinerea sanatoasa, dar asta bninteles in timp, gen de 2 ori pe saptamana sa faci tratamentul, si iti aplici in combinatie cu vitamina A uleioasa, seara, iar dimineata faci baie.sieu fac tratamentul si sunt multumita, nu-mi mai cade parul asa tare, pentru ten inchis, ce stiu eu, parca ar fi zeama de lamaie, nu stiu sigur asta!

sper ca ti-am fost de folos! o seara buna

| Anonim_8545 a răspuns:

Cee? Conteaza ce crezi tu sau altii? in primul rand daca iti place tie ce mai conteaza. Poate nici tie nu-ti place tunsoare lui X, Y, dar cu ce te ajuta daca ii spui ca nu iti place cum e tuns? daca ii place ei/lui e de ajuns.Gen cleopatra ai putea modifica in coafura ''bob'' e foarte la moda