| pinkflower a întrebat:

Am foarte multe fire rebele. Cum pot sa nu mai am? Fara fixativ sau spuma.

Răspuns Câştigător
| JustMe11 a răspuns:

1. Incearca in primul rand sa iti schimbi samponul. In special sampoanele pentru volum au ca si contraefect electrizarea parului.
2. Foloseste uscatorul la o temperatura cat mai mica. Caldura desface perisorii firului de par, ducand la aspectul de fir rebel.
3. Dupa ce te speli pe par, clateste-te la final cu apa cat mai rece.
Citeste si articolul urmator, sper ca e de ajutor
http://beautyrevealed.wordpress.com/2010/11/18/electrizarea-parului/

2 răspunsuri:
| JustAStar a răspuns:

Duap baie uscate cu o perie de par marimea cea mai mare. daca nu ai mergi si iti iei ...de unde? de la mall, parfumerii etc. fundita?

| analia0103 a răspuns:

Spalalate si cu balsam...
fundita?