| Pyty a întrebat:

Am folosit benzile depilatoare in zona pubiana...nici nu mai are rost sa spun durerea sa ma vaithee hee...insa ma enerveaza la culme ca este o metoda cam lipicioasa si nu scap deloc de lipicitonguetonguetonguesi cum as putea sa scad din durerea dupa epilare?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Aolo... te felicit pentru curajhee hee pai pentru ceara care spui u ca e lipicioasa...eu zic sa folosesti un gel intim si cu apa caldasadsadsadiar pentru durere...nu stiu poate ceva rece pentru e evita si umflaturile...sau mai bine nu ca poate te alegi cu vreo racealahee heemai bine ai folosi un ulei pentru asa ceva...adica un ulei care evita infectiile...

13 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

De obicei in pachetele de benzi se gasesc servetele pentru curatare. Daca nu ai...foloseste orice ulei ai la indemana ( e ok si cel de masline sau de floarea soarelui).

| DenissaDeea a răspuns:

Sincer si eu folosesc benzile de epilat de la gerocosen, dar nu mi s-a intamplat sa imi ramana lipici(s-a intamplat o singura data cand nu au fost de calitate benzile), s-ar putea traduce ca poate ai gresit folosirea corecta sau benzile nu au fost tinute corespunzator.Foloseste o crema de galbenele si are efect garantat si dupa cateva ore te speli cu apa calduta si se va duce lipiciu dupa folosirea cremei hidratanta de galbenele si iti relaxeaza pielea.

| Zâmbărici a răspuns:

Bravo pai de obicei iti da cateva servetele...

| ioanaa a răspuns:

Lipicioasa nu ar trebui sa fie, si eu tot benzi folosesc, si nu ramane lipici. Poate tragi intr-o directie gresita. ce sa zic. Servetelele alaturate sunt f bune si hidratante.

| claudya a răspuns:

Foloseste gelul dupa epilare sau o crema... iar lipiciul...incearca produse mai bune care sunt pentru pile sensibila acelea nu 'lasa' urme de lipici

| anonim a răspuns:

@ioanaa-daca ai nevoie de ajutor, sa stii ca am sa ma ''sacrific''.tongue

| Raluca_7548 a răspuns:

Impreuna cu ceara trebuie sa ai un servetel pentru curatare cu ulei..iar ptr durere..o crema hidratantatongue.Felicitari ptr curaj...batting eyelasheshee hee

| Raluca_7548 a răspuns:

Impreuna cu ceara trebuie sa ai un servetel pentru curatare cu ulei. iar pentru durere. o crema hidratantatongue. Felicitari pentru curaj...batting eyelasheshee hee

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Cu bricheta nu merge?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ar fi mai eficienta o masina de tuns iarba? devil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa stiu cum sa scap de lipiciu asta idiott

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am stiutcum se folosesc si am facut la intamplare si m-am umplut de lipici (pe buza) si dupa l-am luat cu unghia ...nu va spun cat am patimit si am dat cu tot felul de creme dar nimic tot aceeasi usturime crying si acu inca ma doare...worried sper ca sa nu se cunoasca crying nu stiu nas fi avut curajul taubatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca le folosesti pe fata incearca cu crema de galbenelebatting eyelashesmrg la mine a mers dar in zona...nu stiu thinking consulta medicu`