| sopranaCadaverica a întrebat:

Benzile depilatoare cu ceara pentru zona axilelor pot fi folosite si pe labii, adica pentru o epilare totala? A folosit cineva? E dureros?

Răspuns Apreciat de Editori
| LadyKanae a răspuns:

Exista un motiv pentru care benzile alea sunt pentru axila. In zona aceea pielea e ceva mai rezistenta si suporta mai multa durere, dar in zona inghinala nu e de joaca. Daca le-ai folosi acolo nu doar ca ar durea destul de tare, dar ti s-ar irita pielea destul de nasol, chiar pana la o rana deloc placuta.
In concluzie, foloseste benzile cu ceara doar in zona pentru care sunt facute, adica pentru axila. Pentru cea inghinala exista alte varietati de produse adecvate sensibilitatii pielii.

| sopranaCadaverica explică:

Scrie ''benzi depilatoare pentru linia bikinilor si axile''. Linia bikinilor inseamna spatiul dintre vulva si coapsa. Nu se refera si la vulva? laughing

| LadyKanae a răspuns:

Aaa, asta e altceva. Doar că din exprimarea întrebării tale de mai sus se înțelege că ar fi doar pentru axila recomandate. laughing
Totuși, linia bikinilor se referă la spațiul dintre labii și coapsă, adică fix unde trebuie epilat părul ca să nu se mai vadă de lenjerie.
Faci cum crezi, dar eu tot consider că pielea vulvei e puțin prea sensibilă pentru ceară. Eu, cel puțin, mă epilez în zona aia doar cu cremă depilatoare. Singurul ei defect e că miroase, dar măcar nu irită tegumentul.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://clovis.ro/......na-intima/

tu foloseste ceea ce e facut pentru zona aia nu orice

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să folosești benzile pentru axilă pentru zona intimă.
O să te iriți.

| sopranaCadaverica explică (pentru Andreeush):

Voiam sa zic si pentru linia bikinilor, nu doar axile, uitasem sa specific.