| DeeaLove08 a întrebat:

Am fost la mare, o saptamana. M-am bronzat, dar nu e un bronz uniform. Ceva solutii? fara autobronzant. si daca se poate mai multe detalii despre produsele care le recomandati.

Răspuns Câştigător
| bebbee a răspuns:

Uleiul de masline :X.
Te innegreste dar nu te arde :X
winking

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Uleiul de măsline hidratează, nu protejează împotriva razelor nocive ale soarelui!
La mare nu ai folosit creme de protecție solară? Ele oferă un bronz uniform și de durată. Dacă nu te mai duci la plajă, mergi la solar dar și acolo să dai pe piele cu cremă de protecție.
Produsele de protecție au scris pe ele din ce sunt făcute, UVA/UVB, modul de aplicare, etc.
Pa, pa.